Nasze działania Rajdy rowerowe Rajd rowerowy 2006

IV Rajd Rowerowy "Szlakiem bocianów"

28 maja 2006

Tegoroczną imprezę organizował TPS "Unitis Viribus" przy współudziale Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Hubertus". Pomimo niesprzyjającej aury uczestnicy nie zawiedli organizatorów. Na starcie stawiło ponad 20 drużyn, w tym 16 drużyn tworzyli uczniowie, a 6 rodziny. W sumie w kierunku Jamna ruszyły 72 osoby. Jak zwykle należało jechać według oznakowanej na mapie trasy przez Park Krajobrazowy "Ujście Warty" i rozwiązywać zadania związane z bocianami i ochroną terenów podmokłych. Do mety dojechali wszyscy, choć bardzo przemęczeni, ale szczęśliwi.

W kategorii uczniów:

  • I miejsce zajęły dwie drużyny: dziewczęta w składzie: Małgorzata Swoboda, Monika Lech i Karolina Burkiewicz, oraz chłopcy: Grzegorz Wyczechowski, Daniel Piecuch, Paweł Cottalorda, Paweł Szawliński.
  • Miejsce II zajęły również dwie drużyny: Łukasz Matusik, Sławek Gąsiorek, Patryk Matkowski, Tomek Śliwiński oraz Patrycja Nawrot i Marta Nawrot.
  • Miejsce III zdobyła drużyna w składzie Magda Czerwińska , Małgorzata Gąsiorek, Justyna Gąsiorek, Anna Hewusz.

W kategorii rodzin:

  • I miejsce wywalczyła rodzina w składzie: Teresa Radowska, Helena Tatarewicz, Paula Bułczyńska, Małgorzata Helman, Adam Helman.
  • Miejsce II zajęły dwie drużyny: rodzina Reszelskich ze Żnina: Katarzyna, Martyna, Mikołaj i Tomasz oraz Kazimiera Lech, Maria i Jerzy Frątczakowie z wnukiem Rafałem, Barbara i Mieczysław Farynowicz.
  • Miejsce III zdobyli Stefania i Tymoteusz Maksymczakowie.

Nagrodami były mapy, przewodniki, wydawnictwa przyrodnicze i akcesoria rowerowe, ale największą atrakcją był w tym roku niewątpliwie rower. Wszyscy uczestnicy rajdu "Szlakiem bocianów" wzięli udział w losowaniu, a nowym , własnym rowerem odjechał Łukasz Śliwiński ze Słońska.

Po raz pierwszy w tym roku równocześnie odbywał się rajd Fa - Fe im. Stefana Matkowskiego, w którym udział wzięło 40-tu uczestników zmagając się w 6-ciu konkurencjach sprawnościowych. Wyścigi z felgą i fajerką wymagały ogromnej zręczności, zwłaszcza przy silnym wietrze.

I tak w "Wyścigach Farmera" I miejsce wywalczyła drużyna: Mateusz Sieradzki, Darek Pryputniewicz, Dawid Połaczański.

W "Lotkach" miejsce I zdobyła Karolina Wianecka, w "Rzucie Cyklisty" miejsce I zdobyli: Kamil MatusikKarolina Wianecka. W Rajdzie Fa - Fe: "Fajerka" miejsce I zajął Daniel Grabiński; "Felga" miejsce I zajął Bartosz Stefanowicz. Specjalne nagrody - puchary ufundowano dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu rowerowego, otrzymali je: najmłodszy Kamil Fiedorowicz oraz seniorka pani Kazimiera Lech.

Wszyscy dostali pamiątkowe plakietki i kiełbaski z grilla. Wytrwałym uczestnikom należą się duże brawa i gratulacje. Niektórzy uczestnicy skorzystali z okazji bezpłatnego znakowania rowerów przez policję.

Zapraszamy wszystkich za rok!

Tegoroczny Rajd, zgodnie z zapowiedzią, był organizowany za pieniądze pochodzące z darowizn 1% podatku dochodowego. Dzięki hojności ofiarodawców zebraliśmy 2078,10 zł.

Darczyńcy suma przeznaczenie
1% 1921,80 Poczęstunek dla uczestników, nagrody: rower i osprzęt rowerowy, książki, miód, dyplomy, wywołanie zdjęć
wpisowe 215,00 nagrody, zdjęcia
Sklep rowerowy Tadeusz Piątek z Kostrzyna 600,00 Nagrody (rabat na zakup roweru i osprzętu)
Firma EKOR z Gorzowa 297,00 plakietki
Urząd Gminy Słońsk 200,00 Nagrody książkowe
Sklep Żabka Adama Hetmana 200,00 Nagrody (gadżety reklamowe, notesy, smycze)

Pozostałe 156,30 zł przeznaczymy na organizację VI Zlotu Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej w dniu 21 kwietnia 2007r.

Tekst: Małgorzata Matkowska, Izabella Engel