Nasze działania Aktualne plany

Plany na rok 2022

W dniu 5 marca br. odbyło się XXV Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus". Jak zwykle na początku roku dokonaliśmy podsumowania działalności w roku 2021 i uchwaliliśmy plan działania na rok bieżący. Członkowie stowarzyszenia zatwierdzili sprawozdania i udzielili absolutorium Zarządowi.

W kolejnym roku naszej działalności zorganizujemy XXI już Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej  (23 kwietnia), cieszący się niesłabnącą popularnością wśród miłośników ptaków. Program już jest dostępny.

W celu promocji wytyczonych przez nas szlaków oraz ciekawej historii Słońska, w dniu 4 czerwca podczas Dni Słońska zorganizujemy wspólnie ze szkołą Rajd pieszo-rowerowy. Fundusze na organizację rajdu w dużej mierze pochodzą z darowizny 1% podatku dochodowego, dlatego zwracamy się z prośbą o przekazywanie darowizny na rzecz TPS „Unitis Viribus” – nasz KRS: 0000064101.

Nadal będziemy prowadzić Wystawę Pamiątek Regionalnych, a co się z tym wiąże, na czas wakacji będziemy mogli przyjąć na praktyki lub jako wolontariuszy uczniów i studentów, aby prowadzili w salce koło kościoła punkt informacji turystycznej. Warto pomyśleć o tym i jeśli ktoś jest chętny prosimy wcześniej zgłosić się do nas.

Będziemy również pielęgnować i zabezpieczać nasadzenia wierzbowe z lat 2013-2021 oraz konserwować oznakowanie szlaków turystycznych.

Planujemy odnowić witacze w Rzeczpospolitej Ptasiej czyli oryginalne rzeźby stojące przy wjeździe do Słońska.
Nasza działalność jest możliwa m.in. dzięki darowiznom, zatem jesli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć nasze przedsięwzięcia może:

-skorzystać z przycisku na stronie www.tps-unitisviribus.org.pl lub na FB,

-lub dokonać wpłaty na konto TPS

GBS Barlinek O/Słońsk 29 8355 0009 0035 0411 2000 0001.

Działania promocyjne będziemy kontynuować poprzez:

• wydanie kalendarza Rzeczpospolitej Ptasiej na rok 2020

• udział w targach turystycznych i imprezach regionalnych

• współpracę w ramach sieci EDEN

• odnowienie i prowadzenie strony internetowej TPS "Unitis Viribus" i profilu na Facebooku.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!