Nasze działania PET spływy Spływ 2003

II PET Spływ

21 czerwca 2003

W sobotę odbył się finał II Konkursu pod hasłem Edukacja + Zabawa = Czyste środowisko organizowanego przez Towarzystwa Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus" i Celowy Związek Gmin CZG-12 pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubuskiego.

W drugiej edycji konkursu wzięło udział 32 uczniów w 9 drużynach z gimnazjum w Słońsku i Krzeszycach. Uczniowie zbudowali bardzo pomysłowe konstrukcje pływające z butelek plastikowych połączonych sznurkami od snopowiązałek. Minimalna ilość butelek była ustalona 365 szt., ale były też tratwy z ponad 400 sztuk. Reprezentanci drużyn przepłynęli odcinek ok. 100m po rzece Łęczy.

Zawodnikom kibicowali licznie zebrani nad Lenką koledzy i rodzice wśród których nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz, m. in. Wójta Gminy Słońsk Janusza Krzyśkowa, a także Wicestarosty Powiatu Sulęcińskiego Iwony Gruca.

Zwyciężyła drużyna Żurawi w składzie: Ula Niemyt, Wioletta Gnach, Magda Matkowska, Irek Piechowicz i Marcin Giemza. II miejsce zdobyły Amazonki: Aneta Hadryś, Ania Gudynowska, Justyna Maksym i Ula Matkowska, III miejsce drużyna na Missisipi: Ala Matkowska, Ania Ilnicka, Łukasz Lula, Grzegorz Matkowski.

Pozostałe drużyny pływające: Piraci, Dryfujące Byki, FC Łęcza, Super Szrot i Wikingowie również wykazały się dużą pomysłowością i wolą walki.

Po raz pierwszy w tym roku pojawiła się konstrukcja w kategorii "Budowle historyczne". Był to Pałac Buckingham, przed którym chłopcy odegrali scenkę rycerskiego pojedynku.

Pamiątkowy puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował Starosta Powiatu Sulęcińskiego.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody - śpiwory, plecaki, piłki, albumy i książki przyrodnicze ufundowane przez Urząd Gminy Słońsk, CZG-12, Wojewodę Lubuskiego i Starostę Sulęcińskiego.

Wszyscy uczestnicy Konkursu pojadą we wrześniu na basen Słowianka w Gorzowie.

Gratulujemy wszystkim, którzy wytrwali i nie poprzestali na narzekaniach, że "tego się nie da zrobić", a reszta niech żałuje.

Do następnego roku!