Nasze działania Współpraca z MCB Dzień Otwarty

Dzień Drzwi Otwartych w Mueckenbusch

27 marca 2010

Na spotkanie z naszymi niemieckimi przyjaciółmi z e.V. Mueckenbusch wybraliśmy się dość licznie, aby niektórzy z nas, po raz pierwszy ujrzeli miejsce  corocznego wypoczynku naszych dzieci. Nikt już nie dziwił się, dlaczego, młodzież i dzieci tak chętnie tu jeżdżą. Atmosfera
w schronisku jest jedyna w swym rodzaju. Składa się na nią, przytulny budynek główny, wygodne bungalowy oraz otoczenie wokół nich. Nigdy nikomu nie brakuje apetytu, gdyż wszystkie posiłki serwowane są na świeżym powietrzu. Klimat schroniska to jednak głównie jego opiekunowie, którzy dbają, aby zawsze świetnie się bawić. Dlatego nigdy nie ma czasu na nudę.

Na Dzień Drzwi Otwartych przygotowano również wiele atrakcji. Można było zatem posłuchać muzyków ze szkoły muzycznej, wziąć  udział w licznych warsztatach plastycznych, sprawdzić się w konkurencjach sportowych. Pogoda niestety nie dopisała i nie przybyło tak wielu gości, ilu się spodziewano. Na szczęście Przedstawiciele TPS nie zawiedli i jako oficjalni partnerzy, do końca uczestniczyli w zabawie. Była to okazja, by lepiej się poznać, spotkać nowych ciekawych ludzi, no i przede wszystkim zjeść osławiony Knueppelteig.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać i już wkrótce spotkamy się na rajdzie rowerowym wzdłuż Odry i spływie kajakowym oraz Rajdzie Szlakiem Bocianów w Rzeczpospolitej Ptasiej.

Tekst: evi