Rzeczpospolita Ptasia Konkursy plastyczne Krajobraz z pójdźką

Krajobraz z pójdźką

W tym roku komisja obradowała wyjątkowo dwukrotnie. Zastanawiamy się, czy to nie sprawka pójdźki, która potrafi doskonale schować się przed ciekawskimi. Tak bowiem stało się z niektórymi pracami, które ukryły się przed komisją w dniu pierwszego posiedzenia. Na szczęście zostały dostrzeżone i ocenione, a że wiele z nich zauroczyło komisję, stąd też powiększona lista prac nagrodzonych i wyróżnionych.
Komisja w składzie: Regina Bartek-przewodnicząca, Henryk Radowski, Teresa Kościuk, Aleksandra Kisielewska obradowała w dniach 27 października i 9 listopada 2014 roku. Dokonała oceny 205 prac, które napłynęły z 34 placówek oraz od 20 osób indywidualnych. Na konkurs wpłynęły prace uznane w placówkach za najciekawsze, a więc komisja musiała wybrać prace „najlepsze z najlepszych”. Wybór nie był łatwy.
Komisja oceniając prace kierowała się przede wszystkim dwoma kryteriami - zgodnością pracy z tematem oraz artystycznym poziomem wykonania.
Nagrodziliśmy 24 prace w 5 kategoriach, a 19 prac wyróżniliśmy. Ponadto Prezydent Rzeczpospolitej Ptasiej nagrodził jedną pracę, która otrzyma nagrodę specjalną -weekendowy pobyt w Rzeczpospolitej Ptasiej w agroturystyce „Nad rzeczką” .
Dwie z nagrodzonych prac (czyje – to na razie tajemnica) ozdobią nasz przyszłoroczny kalendarz - ich autorom gratulujemy!

Załączone pliki: